Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.8. 2018 10:46
Unikátní video

Tuny fetu, početná eskorta. Podívejte se, jak policie ničí drogy!

Zdroj: Policie ČR

Čeští policisté uveřejnili unikátní video, které ukazuje poslední cestu několika tun drog, které už nejsou potřebné k objasnění zločinů. Narkotika se tak naloží do náklaďáku a odvezou do spalovny, kde skončí bez milosti v peci.

"Jde o drogy zajištěné ve všech krajích republiky, u kterých bylo rozhodnuto, že už nejsou potřeba pro další trestní řízení. Várka, která je vidět na videu, putovala do spalovny před pár dny - na konci července," řekla TN.cz mluvčí Národní protidrogové centrály Barbora Kudláčková.

 

Dodala, že přibližně devadesát procent objemu drog v této "zásilce" tvořila marihuana a konopí. Transport pochopitelně vždy doprovází několik policejních aut, aby tuny narkotik někdo neuloupil a neposlal zpátky do oběhu.

 

"Drogy se tímto způsobem pálí přibližně dvakrát do roka, pokaždé ve specializované spalovně, která je zařízená na likvidaci nebezpečných látek. Na celý proces dohlížejí policisté," doplnila Kudláčková.

 

 

A chytrolínům, kteří v diskuzích mudrují, že by u takové spalovny chtěli bydlet, aby se při pálení tun drog mohli načichat omamných výparů, mluvčí protidrogové centrály vzkázala, že spalovny jsou vybavené speciálními filtry, které do okolí žádné chemikálie nepustí. 

pez TN.cz
Reklama