nedostatek potravy

Tuny mrkve a brambor z nebe. Podívejte se na pomoc zvířatům v Austrálii

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 13.1. 2020 15:33
Téma:

Lesní požáry stále decimují nejen vzácná a ohrožená zvířata v Austrálii. Odhady hovoří o tom, že živočichů uhynulo už přes miliardu. Úřady i dobrovolníci dělají vše, aby se ztráty co nejvíce zmírnily. Do postižených oblastí například z vrtulníků shazují tuny mrkve a sladkých brambor, aby měla zvířata co jíst.

Dlouhé měsíce bojují australští hasiči s rozsáhlými lesními požáry, které za sebou zanechávají naprostou zkázu. Rychle se šířící oheň decimuje populaci vojně žijících zvířat.

 

Podle odhadů profesora Chrise Dickmana, které je expertem na rozmanitost žijících živočichů v Austrálii, v plamenech uhynulo přes miliardu živočichů, nepočítají se mezi ně ryby, žáby, netopýři ani hmyz.

 

Úřady, celá řada organizací i dobrovolníci dělají vše, aby ztráty zmírnili. Do postižených oblastí shazují záchranáři z vrtulníků tuny mrkví a sladkých brambor. Jedná se o jednu z klíčových strategií, jak pomoci například klokanům skalním.

 

 

Ti podle ministra pro energii a životní prostředí Matta Keana obvykle běsnící požáry přežijí, ve vypálených oblastech ale pro ně není dostatek potravy. Už sucho bylo výraznou ránou. Jak se nyní ukazují strašlivé škody po požárech, vychází najevo, že je třeba pomoc člověka, aby se kolonie klokanů opět obnovily, uvádí agentura Enex.
 

TN.cz