Nový domov

Zlatí retrívři hledají nový domov! Zachránili je před smrtí

Labradoři zachránění z Turecka
Zdroj: hlntv.com
Téma:
psi

Dvacet devět toulavých retrívrů přijala záchranná stanice v Atlantě. Psi byli dovezeni z Istanbulu. Všichni jsou v pořádku a nyní jim ošetřovatelé hledají nové majitele.

V Turecku se příliš ochranou zvířat nezaobírají. Aktivisté už dlouhá léta upozorňují na problém s trávením toulavých psů a vybíjením volně žijících jedinců. Nejvíce ohroženým plemenem je zlatý retrívr.


Velký problém se čtyřnohými tuláky trápí více států. Dokonce i média upozorňují na problematiku toulavých psů a pomáhají jim hledat nové domovy. Zlatí retřívři se ve velkém hromadí v záchranných stanicích. Minulý víkend přijala záchranná skupina, která sídlí v Atlantě, 29 zlatých retrívrů, kteří byli přivezeni z Istanbulu.Zlatí retřívři se podrobili veterinárnímu vyšetření a všichni jsou v pořádku. Čekají teď na své nové majitele. Jedná se o dospělé jedince, kteří jsou velice přátelské povahy. Nikdo ale neví, čím vším si psi prošli. Na pracovníky záchranné stanice reagují velice pozitivně. Nechávají se hladit, jí z ruky a zvládají i chůzi na vodítku.


Aktivisté bojují proti týrání zvířat už léta. Upozorňují vládu na to, že je nutné, aby vznikl zákon, který by zvířata ochraňoval a zabraňoval by volnému rozmnožování nedomestikovaných zvířat. Díky tomu by se také předešlo velkému zahlcení záchranných stanic. A i pes by byl považován za přítele člověka, nikoliv za tuláka bez domova, jak je tomu v Turecku ve většině případů.

iva TN.cz