Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 11. 1. 2019
Záhadné zvíře

Turista natočil podivného tvora. Odbornice řekla, co je zač

Turista v Austrálii natočil podivného tvora
Zdroj: YouTube.com, Caters Clips

Turista v australském jezeře natočil podivného tvora, který vypadá jako červ s myším ocáskem, a podělil se o něj na sociálních sítích. Tam se strhla vášnivá diskuze o tom, co by tvor mohl být zač. Nakonec ho identifikovala až expertka z univerzity.

Dva turisté v Austrálii narazili na záhadné drobné zvířátko, které mělo červovité tělo a myší ocásek. Oba byli nálezem překvapeni, protože nic takového ještě nikdy neviděli.

 

Tvora si proto jeden z nich natočil a podělil se o něj s lidmi na Facebooku se slovy: "Prostě jen další mimozemšťan v Austrálii."  Tvoreček v lidech vzbudil pozornost - nikdo nevěděl, co je zač.

 

 

Mnozí si z něj dokonce dělali srandu. "Muži v černém jsou skuteční!" zvolal jeden z uživatelů. Jiní napsali, že video ani nedokoukali ze strachu, že zvíře z ničeho nic vyskočí. "Mám strach, že je to jedno z těch lekacích videí." 

 

Zvědavost diskutujících nakonec ukojila australská entomoložka Tanya Lattyová, která lidi uklidnila, že to není žádný mimozemšťan, ale obyčejná hmyzí larva. Konkrétně je to larva pestřenky trubcové, která v dospělosti připomíná včelu.

 

 

Nejedná se o nebezpečné tvory, i když se někdy mohou člověku dostat do trávicí soustavy, kde poté parazitují. Dospělý hmyz pak sehrává v přírodě důležitou roli opylovače.

sei TN.cz