"Naprášil" se sám

Turista se chlubil, kde všude byl. Zatkli ho, porušil totiž karanténu!

Dominikánská republika
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
17.5. 2020 18:32
Téma:

Pořádně hloupou chybu udělal americký turista, který ze státu New York odcestoval na slunnou Havaj. Záhy se začal na sociálních sítích chlubit fotkami ze zdejších pláží. A skončil kvůli tomu v poutech. Místo obrážení mořského pobřeží měl totiž být v karanténě.

Třiadvacetiletý mladík se záběry z malebných havajských pláží pochlubil na svém instagramovém profilu. Jenže asi nepočítal s tím, že ho kvůli tomu zatknou.

 

Jak připomíná CNN, Havaj kvůli pandemii koronaviru zavedla pro cestovatele povinnou dvoutýdenní karanténu, aby tak chránila své obyvatele před šířením nákazy.

 

Newyorčan na ostrov Oahu přicestoval v pondělí a ve velmi krátké době na instagramu publikoval víc fotek sama sebe na místních plážích. Podle prohlášení kanceláře guvernéra na řadu míst cestoval hromadnou dopravou.

 

"Úřady se o jeho aktivitě na sociálních sítích dozvěděly od občanů, kteří viděli jeho fotky - se surfovacím prknem, při opalování nebo při noční procházce po Waikiki," uvádí se v prohlášení. Stát hlásí necelých 650 případů koronavirem, 17 lidí nákaze podlehlo.

 

 

Všichni, kdo na ostrovy přicestují, musejí zůstat povinně ve 14denní karanténě, kdy jim není dovoleno opuštět hotel či jiné ubytování. Turisté musejí vyplnit dokument, v němž se píše, že porušení této karantény je trestným činem, za který hrozí pokuta do výše pěti tisíc dolarů (necelých 130 tisíc korun) nebo až roční vězení.

 

Podobně jako plážový fotograf dopadli třeba novomanželé, kteří na Havaj přijeli na líbánky.

TN.cz