Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 1.1. 2019 21:11
Dopravní komplikace

Turisté se po Novém roce vraceli z hor, dopravu ochromily kolony

Zdroj: TV Nova

Velké komplikace dnes čekaly na turisty a lyžaře, kteří se vraceli z prodlouženého silvestrovského víkendu. Hlavně z Krkonoš se tvořily mnoha kilometrové kolony a návrat domů se lidem protáhl o desítky minut.

Kdo vyrážel na zpáteční cestu z hor ještě před polednem, litoval. Kolony se tvořily hlavně tam, kde se trasy z horských středisek sbíhají.

 

Pomalu jedoucí několikakilometrová kolona se dnes po poledni tvořila například tady, na cestě z Krkonoš směrem na Novou Paku.

 

Nejdelší pak byla kolem jedné hodiny, měřila 12 kilometrů. Ti, kteří po poledni teprve vyjížděli, už předem hledali klidně i delší a horší cesty, jen aby nemuseli první den roku trávit nekonečné hodiny v autě.

 

Povánoční týden splnil očekávání místních, které turisté živí. Zase byly hory vyprodané i přesto, že ceny za ubytování a také například za skipasy, jsou v této top sezoně výrazně vyšší než jindy.

 

"Zase nám tady lidi padali z oken, jak bylo plno," řekl v nadsázce Martin Jandura z infocentra Špindlerův Mlýn. "Překvapilo nás, že letos tu byla výrazně česká klientela." Na odpočinek ale hoteliéři nemají čas. "Nyní očekáváme hlavně Rusy a Poláky, kteří tu budou slavit pravoslavné Vánoce," doplnil Jandura.

 


Kdo na horách vydržel i přes velmi špatné počasí až do odpoledne, měl o starost s kolonami na silnicích míň. Kolem třetí hodiny už byla horská střediska poloprázdná a cesty tím pádem bez komplikací.
 

Filip Pultar/mj TN.cz