žralok dlouhoploutvý

Turistku napadl v moři žralok! Přišla o obě ruce, bojuje o život

žralok dlouhoploutvý
Zdroj: Getty Images
Žralok dlouhoploutvý. Ilustrační foto
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Aktualizováno 22.10. 2019 15:31

Francouzská turistka utrpěla vážná zranění během útoku žraloka ve Francouzské Polynésii. Přišla o končetiny, ale její život se podařilo zachránit.

Výlet za velrybami na Tahiti se proměnil v boj o holý život. Na pětatřicetiletou ženu zaútočil žralok dlouhoploutvý, když se během plavby rozhodla vykoupat. Zvíře se ženě zakouslo do rukou a oblasti hrudníku.

 

"Měla štěstí, že na místě incidentu se nacházely i dvě zdravotní sestry, které jí okamžitě poskytly první pomoc," řekl hasič Jean-Jacques Rivett podle webu Newsweek. Žena při útoku přišla o obě ruce a ztratila hodně krve. Záchranná letecká služba ji převezla ve vážním stavu do nemocnice.

 

Útok žraloků je ve Francouzské Polynésii údajně ojedinělý. Od roku 1580 jich bylo údajně zaznamenáno pouze šest. Žralok dlouhoploutvý je pro člověka jedním z nejnebezpečnějších žraloků, je známý tím, že se přibližuje k plavcům.

 


 

Žralok dlouhoploutvý je velký druh žraloka, který se vyskytuje v mořích a oceánech subtropického a tropického pásu. Upřednostňuje hluboké vody, ale občas navštěvuje i vody pobřežní. Je snadno rozpoznatelný podle dlouhých prsních ploutví s bílými skvrnami.
 

TN.cz