oblíbená destinace

Turistů míří do Česka čím dál víc! Které místo mají u nás nejraději?

Turisté v Praze
Zdroj: Mediafax
Česko je mezi turisty oblíbené (ilustrační foto)

Na dovolenou do Česka míří stále více lidí. Roste také počet Čechů, kteří své volno stráví putováním po vlasti. Vyplývá to z dat Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Počet hostů v hotelích, penzionech a kempech v Česku stále roste. "Hostů k nám přijelo 5,2 miliónu, o 14 % více než před rokem. Mířili hlavně do Karlovarského kraje. Celkově strávili v hotelích, penzionech a dalších zařízeních 13,1 miliónu nocí. To je o bezmála 13 % víc než v loňském druhém kvartálu," upřesňuje Pavel Vančura, vedoucí oddělení statistiky cestovního ruchu ČSÚ.

 

Nejčastěji k ubytování volili hotely, na druhém místě skončily kempy a ubytovny, nejméně často se pak ubytovávali v penzionech. Nejvíce lidé nocovali v Praze, většinou se ale jednalo o zahraniční turisty. Čeští turisté tráví nejvíce nocí na jižní Moravě a v jižních Čechách.

 

Nejvíc zahraničních hostů k nám přijelo z Německa. "Německých turistů meziročně přibylo o 13 % na 543 tisíc. Kromě toho výrazně vzrostl zájem o Českou republiku ze strany hostů z Číny a Ruska, a to o více než polovinu. Číňanů k nám ve druhém čtvrtletí přijelo 147 tisíc a Rusů 142 tisíc," uvádí předsedkyně ČSÚ Iva Ritschelová.

 

 

Němci tvořili v Česku necelou pětinu zahraničních turistů, druzí se umístili Slováci a třetí nejpočetnější skupinou byli turisté ze Spojených států. Výrazně také vzrostl zájem o Česko z řad turistů ze Španělska, Tchaj-wanu nebo Indie.

 

Meziročně se zvýšil i počet turistů, kteří zavítají do českých lázní. Ve druhém čtvrtletí letošního roku jich sem přijelo 233 tisíc, a to zejména vlivem zahraničních turistů. Těch sem zavítalo o více než 35 % víc než v prvním čtvrtletí.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

mom TN.cz