Letoviska v plamenech

Turisty ve Španělsku ohrožuje obří požár! Hoří už celé dva dny!

Požár na jihovýchodě Španělska - 6
Zdroj: Twitter
Téma:

Tisíce lidí včetně turistů muselo ve španělském resortu Javea utéct před požárem. Oheň postupuje dále k jihovýchodnímu pobřeží, zatím se ho hasičům nedaří dostat pod kontrolu.

V provincii Alicante na jihovýchodě Španělska bojují hasiči s několika lesními požáry najednou. Oheň se začal šířit v noci na neděli, první ohlásili lidé u města Benitatxell.

 

Odsud se požár, který policisté považují za "podezřelý", rozšířil dále k pobřeží. Nejméně dva tisíce lidí musely úřady evakuovat z nedalekého letoviska Javea (také známého jako Xabia), oheň zasáhl i město Benidrom.

 

 

GALERIE: Požár na jihovýchodě Španělska

1
/
6
Zdroj: Twitter
Požár na jihovýchodě Španělska - 1

 

Požár podle odhadů úplně zničil nejméně dvacet domů, číslo ale zřejmě ještě poroste. Hotely a apartmány museli opustit i turisté, kteří popsali, že seděli u bazénu, když se oheň přiblížil a policie nařídila evakuaci.

 

 

Hasičům se zatím nepodařilo dostat plameny pod kontrolu, natož požár uhasit. Bojují s nimi stovky hasičů, nad městem stále přelétají vrtulníky, které chrlí vodu. Práci jim stěžují i vysoké teploty, které v oblasti panují.

 

Španělský červený kříž už povolal asi 50 dobrovolníků, kteří pomáhají evakuovaným. Azyl jim poskytly hotely, restaurace i školy.

 

 

Podle vyšetřovatelů vypukly v sobotu v podvečer tři požáry  asi po dvou hodinách - okolo čtvrté v Cumbre del Sol, po šesté v Granadella a v půl deváté u Playa del Arenal. Podle španělského deníku Diario Informacion už jeden z policistů uvedl, že oheň má určitě na svědomí žhář.

epa TN.cz