Velká změna

TV Nova má nového majitele, skupina PPF dokončila převzetí společnosti CME

Téma:

Skupina PPF nyní plně majetkově kontroluje aktivity společnosti CME (Central European Media Enterprises Ltd.), do níž patří i rodina kanálů TV Nova. A to v České republice, na Slovensku, v Rumunsku, Slovinsku a Bulharsku. Transakci předcházela regulatorní schválení Evropskou komisí, národními regulátory v některých zemích a akcionáři CME.

"Uvědomujeme si odpovědnost, kterou na sebe převzetím CME bereme. Její pozice na trhu je velmi dobrá, a proto budeme dál pokračovat v budovaní sítě navzájem nezávislých televizních kanálů v jednotlivých zemích. Věříme také, že se nám podaří vytvořit nové obchodní příležitosti propojením mediálních a telekomunikačních služeb. CME má početné a věrné diváky, my jim budeme i nadále přinášet kvalitní a atraktivní obsah," řekl většinový vlastník PPF Petr Kellner.

 

Pozici generálního ředitele CME s okamžitou platností převezme Didier Stoessel, který bude odpovědný za český, slovenský, rumunský a slovinský trh. Ze svého dřívějšího působení ve společnostech Modern Times Group, HSBC Investment Bank a Merrill Lynch International má rozsáhlé manažerské a strategické zkušenosti v oblasti médií, technologií a mezinárodních financí. Generálním ředitelem CME v Bulharsku se stane Luboš Jetmar, který zde bude odpovědný za provoz, strategii a realizaci plánů dalšího rozvoje.

 

 

"Přebíráme výkonnou a kvalitně řízenou firmu s velkým renomé u diváků. Těším se na spolupráci se skvělými lidmi v našich TV stanicích. Mojí prioritou bude urychlit digitální transformaci firmy, posílit tvorbu vlastního obsahu, přinášet divákům zábavu a samozřejmě zachovat stávající nezávislé a objektivní zpravodajství," uvedl Didier Stoessel.

 

CME provozuje televizní stanice v České republice, na Slovensku, v Rumunsku, Slovinsku a Bulharsku. Patří mezi přední mediální a zábavní společnosti ve střední a východní Evropě. Celkem 30 televizních kanálů, jak bezplatných, tak placených, pokrývá svým vysíláním na pěti trzích území se 45 miliony diváků.

Související témata:
TN.cz