nova je s vámi

TV Nova zařazuje pravidelný speciál o koronaviru. Mění vysílání Ordinace i Ulice

Nova je s vámi
Zdroj: TV Nova
Tomáš Brych
Tomáš Brych
23.3. 2020 14:06
Téma:

Na základě diváckého úspěchu a s cílem co největší informovanosti diváků, zařazuje TVNova ode dnešního dne pravidelně do vysílání publicistický speciál NOVA JE S VÁMI, a to vždy v pondělí (21:15), ve středu (21:35) a v pátek večer (21:35). V dnešních Televizních novinách (20:05) diváci uvidí mimořádný projev premiéra České republiky Andreje Babiše k současnému stavu nouze v České republice a k boji s koronavirem. Televize Nova také dále upravuje programové schéma v hlavním i podvečerním vysílacím čase.

Další díl pořadu NOVA JE S VÁMI diváci uvidí dnes večer ve 21:15, po krimi seriálu Specialisté. V pořadu sdílejí známé osobnosti i diváci každodenní nelehké výzvy, ale i milé a úsměvné momenty, které zažívají v důsledku opatření kolem epidemie koronaviru. Živě vysílaným speciálem provází moderátor Rey Koranteng a přinese přehledné shrnutí všech událostí a opatření a zároveň poradí, jak nastalou situaci zvládnout.

 

Dnešní díl bude věnován tématu Jak a kdy zastavíme epidemii. Vyjádří se například ředitel Nemocnice Na Bulovce Jan Kvaček. Bulovka je největší klinikou v zemi a centrem boje s infekčními nákazami. Dalším hostem bude virolog Alexander Kekulé – lékař, profesor, virolog, ředitel Ústavu lékařské mikrobiologie Fakultní nemocnice v německém Halle nad Sálou. Tvrdí, že rok 2020 se podle něj bude muset obejít bez "festivalů pro viry", jakými jsou například fotbalové zápasy nebo olympijské hry v Tokiu. O své pro někoho možná kontroverzní názory se v živém vstupu také podělí prof. Zuzana Bílková, imunoložka, profesorka z Fakulty chemicko – technologické na Univerzitě v Pardubicích. Má za to, že striktní izolace by znamenala pouze oddálení problému, a ne jeho vyřešení. Populace se má podle ní virem postupně "promořit".

 

Chybět nebude ani odlehčený video vstup kuchařů z MasterChef Česko. Radek Kašpárek ukáže nejen dětem, jak připravit chutný pokrm i ze zbytků. Soutěžící z MasterChef Česko Chilli také přispěje svým receptem.

Každý divák může do pořadu poslat svůj postřeh, radu, nabídku s pomocí nebo jen sdílet své pocity, a to prostřednictvím e-mailu novajesvami@nova.cz nebo veřejné Facebook skupiny Nova je s vámi (https://www.facebook.com/groups/novajesvami/).

 

Speciál NOVA JE S VÁMI je k dispozici po odvysílání v TV také na Nova Plus a VOYO.

 

NOVA JE S VÁMI na TV NOVA

Pondělí, 21:15
Středa, 21:35
Pátek, 21:35

 

Televize Nova dále v souvislosti s výše uvedenými změnami upravuje programové schéma, a to následovně.


HLAVNÍ VYSÍLACÍ ČAS

PONDĚLÍ

20:20 Specialisté (repríza)
21:15 NOVA JE S VÁMI
22:00 Smrtonostná zbraň

 

ÚTERÝ

20:20 Ordinace v růžové zahradě – vysílání do 7. dubna, od 14. dubna Kriminálka Anděl (od 1. řady)
21:30 Víkend
22:20 Smrtonostná zbraň

 

STŘEDA

20:20 MasterChef
21:35 NOVA JE S VÁMI
22:20 Výměna manželek (repríza)

 

ČTVRTEK

20:20 Ordinace v růžové zahradě 2 - vysílání do 9. dubna, od 16. dubna Kriminálka Anděl
21:20 Život ve hvězdách
22:10 Smrtonostná zbraň

 

PÁTEK

20:20 Policie Modrava – vysílání od 27. března (od 1. řady)
21:35 NOVA JE S VÁMI
22:10 Film

Sobotní a nedělní programové schéma zůstává beze změny.


PODVEČERNÍ VYSÍLACÍ ČAS

PONDĚLÍ–ČTVRTEK – do 16. dubna

17:30 Co na to Češi
18:30 Ulice

PÁTEK – do 17. dubna

17:30 Co na to Češi
18:30 Comeback

PONDĚLÍ–PÁTEK – od 20. dubna

17:30 Co na to Češi
18:30 Comeback


VYSÍLÁNÍ NOVA SPORT

Namísto přímých přenosů z nejprestižnějších světových lig a soutěží nabídnou sportovní stanice Nova Sport 1 a Nova Sport 2 odpovídající náhradní program.

 

Pro sportovní fanoušky připravujeme speciální tematické celky zaměřené na české sportovce a nejvýraznější osobnosti jednotlivých sportů. Odvysíláme finálové série uplynulých ročníků NHL a NBA, v NHL připomeneme nejlepší zápasy českých hvězd letošní sezóny, tedy Davida Pastňáka, Jakuba Voráčka a Dominika Kubalíka. V rámci Evropské ligy UEFA nabídneme nejlepší zápasy českých týmů nebo sérii zápasů anglických velkoklubů Manchesteru United a Arsenalu.

 

V rámci UFC připomeneme galavečery s českou účastí a nabídneme největší zápasy v historii UFC, samozřejmě s Conorem McGregorem v hlavní roli. Odvysíláme také největší šipkové turnaje a spoustu dalšího. To celé doplníme aktualitami ze světa sportu převážně v podobě magazínů a videorozhovorů.


VOYO

Ordinace v růžové zahradě 2 poběží na Voyo ve stejném režimu – dva díly dopředu (do 2. dubna). Seriál Ulice mohou diváci na Voyo stále sledovat o dva díly dříve než v TV (do 14. dubna).

 

Ordinaci v růžové zahradě 2 i Ulici lze sledovat i zpětně. Všechny odvysílané epizody od začátku seriálu jsou ke zhlédnutí na Voyo. Samozřejmostí jsou také kompletní série reprízovaných seriálů Kriminálka Anděl, Policie Modrava, Comeback a pořadu Co na to Češi.

 

Reprízy seriálů Kriminálka Anděl, Policie Modrava a Comeback mohou diváci sledovat také na Nova Plus, k dispozici zde budou epizody zdarma a až 30 dní po odvysílání.

 

*Případné další změny vyhrazeny.

TN.cz