To je nevděk

Tvrdě dřel a chodil do práce dřív, místo vděku přišla výpověď

Lidl
Zdroj: Profimedia
Lidl - ilustrační foto
Téma:

Španělskou pobočku obchodního řetězce Lidl žaluje bývalý manažer barcelonského obchodu, který dostal výpověď za velmi vážné porušení pracovní smlouvy. Muž, který pro Lidl pracoval 12 let, se provinil tím, že bez nároku na příplatek trávil v práci hodiny navíc.

Podle webu El Pais chodil manažer Jean P. do barcelonského Lidlu už v 5 hodin ráno a trávil zhruba hodinu až hodinu a půl v práci před tím, než si odpíchnul příchod.

 

Během této doby Jean doplňoval zboží, kontroloval, zda jsou na regálech správné cenovky nebo objednával to, čeho měl obchod nedostatek, upozornil web The Local.

 

Když se jeho šéfové ze záznamů bezpečnostních kamer dozvěděli, co Jean dělá, vděku se za to rozhodně nedočkal. Naopak, od svého zaměstnavatele dostal výpověď.

 

Z výpovědi se tak Jean dozvěděl, že velmi vážně porušil pracovní smlouvu. V té měl uvedeno, že "každá odpracovaná minuta musí být zaplacena a každá odpracovaná minuta musí být zaznamenaná".

 

Krom neplacených přesčasů vadilo také to, že byl v obchodě sám, což mu smlouva také zapovídala. O to, aby chodili do práce dřív, měl podle obchodu Jean žádat i své kolegy, to ale bývalý manažer popírá.

 

 

Jeho právník Juan Guerra teď bývalého manažera brání, že Lidl měl celou dobu z jeho jednání prospěch. "Je postihován za to, že pracoval až příliš, což je neobvyklé, a také za to, že se snažil, aby obchod dobře fungoval," poukazuje právník.

 

U soudu obchod přiznal, že Jeanovi nikdy nikdo neřekl, že nemá do práce chodit dřív. Podle právníka to Jean dělal také kvůli tlaku, který na něj jeho nadřízení vyvíjeli, aby obchod plnil stanovené cíle.
 

ČTĚTE TAKÉ:

15 profesí, které (ne)prospívají zdraví: Neškodíte si při práci?
První práce? Nenechte se sebou zametat

vbo TN.cz