skočila na podvod

Tvrdil, že jde čistit peníze, odnesl si 200 tisíc. Platit musí úřednice

Téma:

Policie odložila kuriózní případ krádeže peněz z pošty v Ježově na Hodonínsku. Pachatel se vydával za policistu a ukradl asi 200 tisíc korun. Vedoucí pobočky namluvil, že vyčistí bankovky po chemickém útoku. Ona mu uvěřila a muž potom v bílé kombinéze zmizel. Policie ho ani po třech měsících nechytila. Úřednice přišla o práci a musí nahradit škodu.

Poštu v Ježově si letos v květnu vybral prohnaný lupič. Vydával se za policistu a pošťačkám po telefonu oznámil, že přijede jeho kolega v pracovním obleku vyčistit bankovky. Ty prý byly kontaminované při chemickém útoku.

 

Vedoucí pošty mu naletěla a na stůl vysázela asi 200 tisíc. Muž je postříkal jakousi tekutinou. A ženě nařídil, ať jde do vedlejší místnosti umýt mince, aby je také mohl dezinfikovat.

 

"Využil okamžiku, bankovky sebral a zmizel z pošty pryč," popsal mluvčí policie Petr Zámečník. Z Ježova pak odjel ve stříbrném autě, které mělo zřejmě slovenskou registrační značku. Policie po něm marně pátrala tři měsíce.

 

 

"Pachatel nebyl vypátrán ani ustanoven a v současné době jsme případ odložili," dodal mluvčí. Podvedená úřednice skončila na dlažbě a ukradené peníze bude muset poště zaplatit. Podle mluvčího České pošty porušila interní směrnici o bezpečnosti.

 

Pokud by se však v kuriózním případu objevily nové stopy, policie bude ve vyšetřování pokračovat.

 

mom TN.cz