napětí roste

Tvrdý střet v Pásmu Gazy! Na Izrael dopadly stovky raket a bomb

Téma:

Kouř se v úterý ráno vznášel nad Pásmem Gazy poté, co došlo k velmi ostrému střetu mezi izraelskými a palestinskými ozbrojenci. Vůči Izraeli mělo být vystřeleno přes tři sta raket, z nichž se některé podařilo zneškodnit, další měly dopadnout mimo obydlená území. Ostřelování má být odvetou na nedělní akci izraelských tajných služeb.

V noci na úterý došlo v Pásmu Gazy k velmi intenzivnímu ostřelování izraelských pozic. Podle agentury APTN bylo vypuštěno přes 300 raket.

 

Izraelská armáda uvedla, že se jí podařilo zničit kolem 70 raket, zbytek dopadl do míst, kde nezpůsobil žádnou škodu ani ztráty na životech.

 

Bombardování má být podle APTN reakcí na nedělní akci izraelské armády, při které zemřelo sedm Palestinců a jeden izraelský voják. Mezi sedmi mrtvými mají být i dva vysoce postavení představitelé hnutí Hamás.

 

 

Jednotka tajných služeb měla získat informace, ve městě Chán Júnis na Jihu Gazy se dostala do přestřelky. Jednotka si zavolala leteckou podporu, při které se následně dostala do bezpečí.
 

klma TN.cz