svět muslimů

Ty, kteří upálili pilota, ukřižujme, vyzval muslimy velký imám

Velký imám univerzity al-Azhar odsoudil vraždu jordánského pilota
Zdroj: Fotografie: Isifa.com
Téma:

Velký imám Káhirské univerzity šejk Ahmed al-Tayeb vyzval muslimy, aby přijali odpovědnost za vznik terorismu. Zároveň vyzval k zničení Islámského státu a k ukřižování teroristů. Informaci přinesla BBC.

Velký imám Káhirské univerzity již dříve vyzval muslimy, aby přijali odpovědnost za terorismus, který vyrůstá z radikálního islámu. Podle BBC nyní jeden z hlavních představitelů sunnitského islámu dokonce doporučil, aby teroristé, kteří upálili zajatého jordánského pilota, byli ukřižováni. 
 

Upálení jordánského pilota již dříve odsoudili světoví politici. Podle amerického prezidenta Obamy je upálení pilota další ukázkou krutosti a barbarství islamistů. Bílý dům čin radikálů důrazně odsoudil a vyzval k okamžitému propuštění všech osob, které islamisté drží. Obama údajně již nařídil, aby se nyní veškeré úsilí soustředilo na lokalizování rukojmích.

 

 

Kanadský premiér Stephen Harper, jehož země se rovněž podílí na spojeneckých náletech proti islamistům, na Twitteru uvedl, že jeho "myšlenky a modlitby míří k obyvatelům Jordánska". "Nenecháme se zastrašit těmito odpornými teroristickými činy," dodal. Jordánský král Abdalláh II. zkrátil svou návštěvu USA a vrací se do Jordánska.
 


 

Český prezident Miloš Zeman zaslal jordánskému králi kondolenční telegram, ve kterém brutální vraždu pilota odsoudil. Kasásbův případ prý sledoval a doufal, že se jeho život podaří zachránit. "Bohužel byl tento mladý statečný voják brutálně zavražděn zbabělými barbary," dodal Zeman a uvedl, že boj proti terorismu "může být úspěšný pouze v případě společného úsilí celého civilizovaného světa včetně muslimských zemí" - více ZDE.

 

sta / tn.cz