KORONAVIRUS NA POSTUPU

Týden s koronavirem: PŘEHLED míst, kde se Češi nemocí nakazili

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 8. 3. 2020
Téma:

Počet nakažených v České republice v neděli dosáhl 32. Většina z nich onemocněla na pobytu v Itálii či po návratu z Itálie zpět do České republiky. Jasný přehled všech kritických míst pro vás připravila Redakce TN.cz.

Itálie je nejpostiženější zemí koronavirem v Evropě. V neděli tam počet nakažených přesáhl sedm tisíc a obětí je 366. Většina Čechů, kteří se virem nakazili, byli právě na dovolené v Itálii.

 

První případy nakažených v České republice se objevily minulý týden v neděli. V pondělí pak následovaly dva další. Ve středu žádný nový oznámený nebyl, zato ve čtvrtek přibyly čtyři, v pátek sedm, to stejné v sobotu a šest v neděli.

 

 

Přehled míst, kde se lidé nakazili. U některých nakažených v Itálii neuvedly úřady provincii, proto jsou pod celkovým počtem za Itálii. Manželský pár, který se nakazil v Rakousku, ale od ženy, která byla v Bostonu, je započítaný pod bostonské případy:

 

Kromě případů z Itálie je dalším významným zdrojem konference v Bostonu. Kromě několika Čechů se tam nakazilo i nejméně dalších 13 lidí. V tabulce najdete i případy přenosu z člověka na člověka přímo v České republice. Podle pražských hygieniků jsou nejmladšímu nakaženému v Praze dva roky, nejstaršímu 68 let.

Související témata:
TN.cz