přehled zájezdů

Týdenní dovolená u moře i za tři stovky! Cestovky se perou o lidi

Levná dovolená
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Dovolenou pořídíte i za pár stovek (ilustrační foto)

Češi se letos ve velkém oddávají cestování. Dokazují to i statistiky cestovních kanceláří, které dokonce musely navýšit kapacitu Last Minute zájezdů. Zájem o tzv. zájezdy na poslední chvíli je oproti loňsku o 11 procent vyšší.

Zvýšený zájem českých turistů o cestování pokračuje i v letní sezoně. Zájem o Last Minute dovolené stoupl oproti loňskému roku prozatím o 11 %. Vyplývá to ze statistik cestovní agentury Invia. "Na stále větší poptávku po cestování reagovaly cestovní kanceláře navýšením kapacit až o pětinu ve srovnání s loňským rokem. Také proto je zatím nabídka zájezdů na následující týdny dostatečná," říká mluvčí agentury Michal Tůma.

 

Turisté tradičně vyrážejí nejčastěji do Řecka, Bulharska a Chorvatska, i nadále se projevuje zvýšená poptávka po dovolené v Egyptě a Turecku. Jen u Invie si Last Minute dovolenou s odjezdem v červenci si prozatím koupilo bezmála 47 tisíc lidí.

 

 

"Největší zájem měli turisté o pobyty v prvním červencovém týdnu, na který připadaly hned dva státní svátky. Právě v tento týden hlásily populární dovolenkové destinace téměř vyprodané kapacity. Sehnat dovolenou na zbytek července by ale díky navýšení kapacit neměl být problém," dodal Tůma. Turisté ovšem při nákupu zájezdu na poslední chvíli musejí počítat s drobnými ústupky, co se týče lokality nebo nabízených služeb.

 

 

Průměrná cena Last Minute dovolené v červenci činí 12 723 korun na osobu, což je podobná částka jako v loňské sezoně. Na poslední chvíli Češi vybírají především zájezdy do tradičních evropských destinací. S přehledem nejoblíbenější zemí se tak stává Řecko, kam v červenci vyrazí o čtvrtinu více turistů než vloni. Zvýšenému zájmu se těší také Egypt, který se díky 33% nárůstu poptávky řadí v žebříčku popularity na třetí místo.

 

Video: Do těchto zemí nejezděte, radí ministerstvo

 

 

Týdenní zájezdy k moři přitom můžete pořídit už za pár stovek. Vybrali jsme pro vás některé zajímavé nabídky Last Minute zájezdů v nejoblíbenějších destinacích. Podívejte se v tabulce!

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ČEŠI, POZOR: Beckhamovi vyrazili na dovolenou do Chorvatska! Kde na ně můžete narazit?

Chlápek paroduje typické FOTKY z dovolené: Budete se smíchy popadat za břicho!

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
mom TN.cz