Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

tady jde o život

Tyhle podniky jsou nejhnusnější v Česku! Které jsou u vás? MAPA

Zdroj: TV Nova

Více než dvě stovky podniků byla nucena kvůli katastrofálnímu stavu uzavřít v loňském roce Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). Letos kontrolou neprošlo už 27 podniků.

Desetkrát více provozoven společného stravování a prodejen potravin než v roce 2014 uzavřela v loňském roce SZPI. Zatímco předloni jich bylo jen něco kolem dvaceti, loni se jejich počet přehoupnul přes dvě stovky. Důvodem bylo hlavně zpřísnění hygienických norem, kterými mnohé provozovny neprošly.

 

Z toho, v jakých podmínkách některé podniky připravují a skladují jídlo, by se vám zvedl žaludek. Všudypřítomná špína, zrezivělé zařízení, plíseň v lednicích, odpadky, mrtvé myši nebo třeba potraviny napadené škůdci - to jsou jen některé z prohřešků, za které SZPI trestá.

 

120

GALERIE: I v takových podmínkách nám připravují jídlo

Zdroj: Potravinynapranyri.cz

Potraviny Plesná - 10

Hodnocení:

 

Postup je takový, že při zjištění nepřijatelných hygienických podmínek v potravinářském provozu inspekce na místě uloží zákaz užívání prostor. Zároveň provozovateli prostřednictvím uloženého opatření nařídí, aby zjištěná pochybení napravil. Buď může uzavřít celou provozovnu, nebo jen její část, například kuchyň. Po odstranění nedostatků může být podnik znovu otevřen.

 

 

Na této MAPĚ se můžete podívat, které provozovny uzavřela SZPI do konce loňského července. Celkem jich bylo 140. Najdete zde také seznam prohřešků, kvůli kterým k uzavření konkrétního místa došlo, a také jestli už je podnik znovu v provozu.

 

Čtyřicet provozoven uzavřela SZPI během desetitýdenní akce od září do listopadu. Do konce roku jich přibylo dalších deset. Jen od začátku letošního roku neprošlo kontrolou 27 podniků. Které provozovny uzavřela SZPI za poslední půlrok na podívejte na MAPĚ.

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Žena našla v lednici šest let starý Happy Meal od McDonald's. Neuvěříte, jak vypadal!

Konec drsňáka live: Podívejte se, co se mu stalo, když vypil 3 litry tabaska

mom TN.cz