Hradec Králové

Týrané miminko muselo na operaci, přijde o zrak. Obvinili jeho matku

Filip Pultar
Filip Pultar
Publikováno 10. 7. 2020
Téma:

Další děsivý případ týrání dítěte vyšetřují kriminalisté v Hradci Králové. Miminko měla týrat jeho vlastní matka. Kvůli citlivosti případu se policisté nechtějí více vyjadřovat.

Je to několik týdnů, co mladou matku policisté obvinili z těžkého ublížení na zdraví. Její čtyřměsíční miminko totiž skončilo v nemocnici s vážným poraněním hlavy.

 

Lékaři museli dítě operovat. Podle informací televize nova byla operace hlavy velmi složitá, a i když miminko přežilo, zřejmě natrvalo ztratilo zrak.

 

Už na začátku bylo jasné, že taková zranění nejsou náhodná a čtyřměsíční dítě si je nemohlo způsobit samo. Podezřelou byla jeho matka a podle lékařských závěrů musela s miminkem silně třást. Kriminalisté budou také zjišťovat, jestli zranění nevznikla i nějakým dalším násilím.

 

 

"Mladá žena je obviněná z těžkého ublížení na zdraví, hrozí jí 12letý trest. Žena čeká na další vyšetřování ve vazbě, protože soudce akceptoval návrh na její vazební stíhání," popsala policejní mluvčí Eva Prachařová.

 

Obviněná podle kriminalistů páchala tento zločin v době, kdy Českem rezonovala další podobná kauza. Josef Kuča za utýrání tříletého nevlastního syna dostal u odvolacího soudu 22letý trest. O několik dnů později ho našli v cele mrtvého.

epa TN.cz