Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 4. 2018
Ve vazbě není

Týraný Ronny je po další operaci, už si hraje! Majitel je na svobodě

Týraný pejsek Ronny
Zdroj: facebook, Městský útulek pro opuštěná a zatoulaná zvířata Děčín
Ronnymu se daří lépe

Pejsek Ronny, kterého měl brutálně zmlátit jeho majitel, podstoupil další operaci. Tentokrát mu veterináři spravili čelist a zuby. Policie mezitím majitele obvinila z týrání a podala návrh na vzetí do vazby. To ale soud zamítl a muž tak bude stíhán na svobodě.

Zatímco kříženec Ronny se uzdravuje jen pomalu, policie už obvinila jeho majitele z týrání zvířat. "Do konce února 2018 pravděpodobně v Děčíně týral svého psa. Tímto jednáním mu způsobil četná závažná zranění, na která upozornil děčínský strážník," uvedla policejní mluvčí Pavla Kofrová.

 

Policisté dokonce navrhli vzít 26letého muže ze Svitavska do vazby, soud to ale zamítl. "Trestní stíhání dotyčného nyní probíhá na svobodě," doplnila Kofrová. Za brutální týrání zvířete hrozí majiteli až tři roky vězení.

 

Pejsek si ale následky ponese celý život. Vidí už jen na jedno oko, o to druhé i přes snahu veterinářů přišel. Majitel Ronnymu navíc vykopal zuby a natrhl ucho, které museli lékaři sešít. Zlomil mu také obě čelisti, kvůli čemuž musel pes podstoupit několik operací.

 

Na zatím posledním zákroku byl minulý týden. Rekonvalescence bude trvat nejméně dva týdny, během nichž nesmí pejsek kousat nic tvrdého. Informoval o tom děčínský útulek, jehož zaměstnanci se teď o Ronnyho starají a snaží se mu dát co nejvíc lásky.

 

 

"Podstoupil v celkové narkóze odstranění fixačních drátů čelisti a zároveň odstranění zbytku ukopnutého špičáku z čelisti. Vše proběhlo bez problémů, Ronnýsek je statečný kluk. RTG potvrdilo zhojení kostí," stojí na facebookové stránce.

 

Ročního křížence labradora zachránil na začátku března děčínský strážník. Ronnyho majitel mu tvrdil, že psa nemá, a posílal ho o patro výš. Zraněné zvíře ale po chvíli vyběhlo z bytu. Strážník ho majiteli odebral a převezl k veterináři. Za svůj čin dostal odměnu, věnoval ji ale na péči o Ronnyho.

 

Video: Voříškiáda týraných, slepých a postižených psů v pražské Hostivaři

epa TN.cz