Pátrání po uprchlíkovi

U Boleslavi utekl vězeň, nesnažte se ho zadržet, varují policisté

Středočeští policisté vyhlásili pátrání po uprchlém vězni! Pětačtyřicetiletý Pavel Turek odešel v pátek ráno z nestřeženého pracoviště v obci Hlavenec na Mladoboleslavsku. Policisté vyzývají občany, aby se vězně sami nesnažili zadržet.

Turek, který je ve vězení za majetkovou trestnou činnost, utekl z pracoviště ve firmě v obci Hlavenec na Mladoboleslavsku v pátek mezi půl sedmou a sedmou hodinou. Trest si odpykával ve Věznici Jiřice.

 

GALERIE: Uprchlý vězeň Pavel Turek

1
/
3
Zdroj: Policie
Uprchlý vězeň Pavel Turek - 3

 

"Hledaný muž je vysoký asi 180 cm, váží 78 kg, má hnědé oči a tmavě hnědé vlasy. V době odchodu měl na sobě šedý vězeňský, nebo černý montérkový oděv," prozradila mluvčí mladoboleslavských policistů Lucie Nováková.

 

Podle policistů vězeň není nebezpečný, policisté ale vyzvali všechny občany, aby se jej sami nepokoušeli zadržet a pokud jej potkají, aby se okamžitě obrátili na linku 158.

 

 

"Odsouzený muž má trvalý pobyt v Pardubicích, ale pohybovat se může po celé České republice. Žádáme případné svědky a osoby, které přišly s odsouzeným mužem do kontaktu, aby se obrátily na telefonní číslo 727 968 503, linku 158 či nejbližší policejní služebnu," dodala policejní mluvčí.
 

vbo TN.cz