Jedna resuscitace

U Břeclavi se zřítil rozestavěný sklep, hasiči vytáhli čtyři zraněné!

Téma:

V obci Klentnice na Břeclavsku se ve čtvrtek dopoledne zřítil rozestavěný sklep, trosky zavalily několik lidí. Přivolaní hasiči ze sutin vytáhli čtyři zraněné, jednoho z nich museli resuscitovat.

"Vše nám bylo hlášeno těsně před desátou hodinou dopoledne. Podle mých informací se zhroutil rozestavěný sklep," řekl TN.cz mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

 

K záchraně zavalených lidí původně vyrazilo šest hasičských jednotek a záchranářský vrtulník. "Většina jednotek se ale vracela zpátky, protože nebyly potřeba. Pokud vím, tak jsou už všichni zavalení venku," doplnil Mikoška.

 

Dodal, že při zřícení sklepa se zranili čtyři lidé, jednoho z nich bylo potřeba oživovat. Zbytek stavby podle Mikošky není sesunutím sklepa poškozený tak, aby potřeboval stabilizaci či jištění.

 

 

"Všichni čtyři pacienti jsou muži. Ten, kterého jsme resuscitovali, byl v kritickém stavu převezen letecky do jedné z brněnských fakultních nemocnic. Letecky jsme transportovali i druhého velmi vážně zraněného muže. Zbylé dva se středně těžkými zraněními odvezly sanitky do jiné brněnské nemocnice," informovala TN.cz mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

 

Podle policejní mluvčí Kamily Haraštové šlo o nový sklep přistavovaný k rodinnému domu. "Na místě je kriminalistický technik, zároveň se spolu s hasiči ujišťujeme, že v troskách opravdu nikdo nezůstal," řekla krátce před polednem.

pez TN.cz