Mrtvá zvířata

U Brna útočili agresivní psi. Zabili kozy i slepice, poník se ubránil

Věra Müllerová
Věra Müllerová
19.12. 2019 21:58

Smečka psů v Ostopovicích na Brněnsku roztrhala 12 domácích zvířat. Zaútočila dokonce i na poníka. Toho se naštěstí podařilo zachránit. Psi byli z nedaleké obce. Majitelce utekli údajně už poněkolikáté.

Na farmě to minulou sobotu vypadalo jako na jatkách. "Pozabíjeli úplně všechno - tři kamerunské kozy, které naše rodina vlastní od miminek, usmrtili i devět slepic, jedna slepice přežila, zůstala v kurníku, dva dny nevylezla," popisuje majitelka areálu Podskalní mlýn.

 

Poník se zachránil jen díky tomu, že se nakonec schoval v boudě a útoky psů odrážel údery kopyt. "Naštěstí žije, ale má za sebou hrozné trauma, byl celý pokousaný. Jedna slečna s ním musela jet i ve vozíku, protože padal, omdlíval," doplnila žena.

Útok má na svědomí dvojice psů z nedaleké obce Nebovidy. Od zvířat je musela odtrhnout policie. "Nám se podařilo ty psy zajistit a předat majitelce," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

 

Do ohrady se měli podhrabat pod plotem. Majitelé areálu mají obavy, že se situace může v budoucnu opakovat. Psi měli ženě utíkat opakovaně. V minulosti měli usmrtit další zvířata.

 

Psy má mít žena z útulku. Majitelům uhynulých zvířat už prý nabídla kompenzaci. Z domu se měla zvířata dostat tak, že vytrhla plot.

"Je nám to strašně líto, co se stalo. Jeden pejsek už je zpátky v útulku na Slovensku, na toho druhého není nikde místo," říká majitelka psů.

 

Podle starosty Nebovid Milana Mojžíše je problém v tom, že žena psy nezvládala. Problém ale podle něj začíná už u útulků, které mnohdy neposkytnou dost informací o zvířatech. Případ dál řeší policie.

pez TN.cz