Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 23. 5. 2018
Železniční kolos

U Děčína se převrátil Gottwald, jeřáb nedovezl část mostu!

Nehoda na trati Mikulášovice dolní nádraží - Rumburk - 3
Zdroj: TV Nova

Na železniční trati mezi Brtníky a Starými Křečany u Rumburka na Děčínsku došlo ve středu před polednem k nezvyklé nehodě. Ze srázu se tu zřítil železniční jeřáb převážející část mostu.

"Přibližně v 11:15 došlo k nehodě na trati 084 Mikulášovice dolní nádraží – Rumburk. Při převozu ocelové konstrukce mostu kolejovým jeřábem typu Gottwald došlo v oblouku a v převýšení poblíž železničního přejezdu v lokalitě Staré Křečany-Brtníky k jeho převrácení včetně břemene a následnému pádu z kolejového náspu," uvedla mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Kateřina Šubová.

 

V kabině jeřábu cestovala dvoučleená posádka, podle informací TV NOVA muž a žena. Oba naštěstí utrpěli jen lehčí zranění a ošetřili je přivolaní záchranáři.

 

"Na zmíněné trati je v současném jízdním řádu zaveden pouze víkendový provoz, z důvodu rekonstrukce mostu na ní aktuálně probíhá až do 8. června výluka," doplnila Šubová s tím, že je možné, že kvůli nehodě jeřábu se výluka protáhne.

 

 

Pořádným oříškem ovšem bude odklizení vyklopeného nákladu a převráceného jeřábu. Podle informací TV NOVA totiž obojí váží celkem kolem 280 tun.

 

13

GALERIE: Nehoda na trati Mikulášovice dolní nádraží

Zdroj: TV Nova

Nehoda na trati Mikulášovice dolní nádraží - Rumburk - 1

Hodnocení:

 

 

pez TN.cz
Reklama