Muže hledá policie

U dětí zastavilo auto se třemi muži. Nabízeli jim léky a natáčeli je!

Téma:

Tři neznámí muži nabízeli podle policie dětem z prvního a druhého stupně základní školy v Hřebči na Kladensku léky, a následně si je natáčeli na mobilní telefon. Po mužích teď pátrá policie.

Podle výpovědi školáků se měl incident stát minulou středu 1. listopadu okolo půl třetí odpoledne, když šli ze školy. Dosud neznámí tři muži měli přijet na autobusovou zastávku a nabízet skupině dětí vě věku od šesti do 14 let nějaké léky a nápoje.

 

"Podle výpovědi dětí mělo na zastávce zastavit stříbrné auto, ze kterého vystoupili tři muži, začali si je natáčet, fotit, nabízeli jim tabletky, bonbóny a nějaká pitíčka," popsala ředitelka místní školy Jindřiška Čermáková.

 

Děti však prozřetelně nabídku odmítly a muži z místa odjeli. Jedno z dětí se o tom, co se na zastávce stalo, svěřilo doma rodičům, kteří začali celou věc řešit se školou.

 

 

"V okamžiku, kdy jsme se věc dozvěděli z řad zákonných zástupců, jsme okamžitě kontaktovali policii, která následně v dopoledních hodinách dorazila do školy, kde proběhl výslech," doplnila ředitelka.

 

Policie teď žádá případné svědky o informace, které by vedly k odhalení mužů. A vyzývá občany, aby v případě informací zavolali na linku 158.

Dominika Janochová/epa TN.cz