Vše řeší policie

U Domažlic asi otrávili koně. Jeden zemřel, dva měli vážné potíže

František Nyklas
František Nyklas
Publikováno 10. 11. 2019
Téma:

Chovatelka koní z Domažlicka má strach o svá zvířata. Během tohoto týdne jí jeden kůň uhynul a další dva měli vážné zdravotní potíže. Zvířata vykazovala známky otravy. Případ už vyšetřují policisté, kteří ve výběhu na farmě zajistili podezřelé zbytky neznámého krmiva.

Chovatelka z Bělé nad Radbuzou našla koně v zuboženém stavu. Měli nafouknutá břicha, bezmocně leželi. Dva koně se podařilo veterináři zachránit. Třetí kůň - klisna - ale po několika hodinách uhynula. Chovatelka se obává, že zvířatům chtěl někdo ublížit.

 

"Je mi trošku záhadou, že to odnesli tři koně, se kterými jezdíme na vyjížďky. I přes město. Takže je možné, že se někomu třeba nelíbili," zamýšlí se chovatelka koní Karolína Bobálová.

 

"Domažličtí policisté z oddělení hospodářské kriminality byli na místě události. Prověřují veškeré okolnosti tohoto případu. I to zda došlo ke spáchání protiprávního jednání," říká policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Kriminalisté čekají na výsledky pitvy uhynulého kusu. Někdo mohl koním ublížit i nevědomě. Tím, že je krmil něčím nevhodným. Nebo ve větším množství. Koně pak mohou dostat smrtelně nebezpečnou koliku.

 

Chovatelka má o koně strach. Obává se, aby jim někdo znovu neublížil. A chce na farmu instalovat kamerový systém.

 

Koně, kteří se stali obětí otravy, mají pohnutý osud. Úřady je už v minulosti původním majitelům odebraly kvůli špatnému zacházení.

Související témata:
pez TN.cz