Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Drama v Dražůvkách

Střelba u Hodonína má dvě oběti. Zemřel útočník a místostarosta

V obci Dražůvky nedaleko Hodonína se v pátek dopoledne střílelo. Po incidentu zůstali na místě dva mrtví. Před polednem se z domu ozvaly hlasité rány a do akce vyrazila zásahová jednotka. Ta pravděpodobného pachatele, který zastřelil místostarostu obce, objevila mrtvého. Policisté případ řeší jako vraždu a sebevraždu.

Dosud bezúhonný místní obyvatel měl zastřelit místostarostu a následně se zabarikádovat ve svém domě. Policie jej později našla mrtvého. Střílet měl přes zavřené okno.

 

Podle mluvčího policie Pavla Švába muž vystřelil, když za ním přišla policie, aby řešila sousedský spor. Místostarosta policii asistoval jako svědek. Střelec legálně neměl zbraň. V jeho domě měli kriminalisté objevit dvě zbraně, krátkou a dlouhou. 

 

"Policisté řešili běžný sousedský spor, přičemž podezřelým byl bezúhonný občan. Nevlastnil legálně drženou střelnou zbraň. Během první výzvy před vstupem do obydlí zazněl bez jakéhokoliv varování výstřel, kterým byl zraněn místostarosta. Ten svým zraněním bohužel přes okamžitě poskytnou pomoc podlehl," uvedl na policejním webu mluvčí Pavel Šváb.

 

 

Podle svědků byla střelba vyvrcholením dlouhodobého sousedského sporu - údajný střelec se měl se sousedem dohadovat o čerpání vody ze studně. 

 

Spory o studnu potvrdila i starostka obce Klára Čudrnáková (nestr.). Ta se musela mimořádně vrátit ze sněmu Svazu měst a obcí, které dnes probíhalo v Ostravě.

 

"Paradoxní je, že zrovna pan místostarosta byl i se svou rodinou v přátelském poměru s matkou pachatele, která tam do nedávna žila," řekla zdrcená starostka.

 

 

Ze strany údajného pachatele tak podle ní muselo jít o zkrat. "Byl to podivín, nikam nechodil. Ani nevím z čeho žil, protože nechodil do práce, což je podivné u mladého člověka," dodala.

 

Do obce se sjely policejní složky včetně zásahové jednotky, situaci ze vzduchu sledoval vrtulník. Nepomohl ani policejní vyjednávač, policie pak do domu, v němž se střelec zabarikádoval, vnikla násilím.

 

"Z dosavadního šetření vyplývá, že podezřelý vystřelil bez jakékoliv výstrahy pravděpodobně přes zavřené okno. Policisté pod krycí palbou přemístili zraněného do bezpečného prostoru, poskytli mu první pomoc a přivolali záchranáře. Ani ti už bohužel zraněnému nemohli pomoci," uvedl Šváb.

 

GALERIE: Střelba u Hodonína

1
/
10
Zdroj: AKTU.cz
Střelba u Hodonína - 1

 

"Resuscitovali jsme muže se střelným poraněním, přes veškerou naši snahu se nepodařilo obnovit jeho životní funkce. Na místě byl ještě jeden muž, u toho jsme pouze konstatovali smrt, která nastala v důsledku zranění," popsala mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

 

Asi 140 metrů silnice v Dražůvkách je podle webu jednotného systému dopravních informací zhruba od 9:00 kvůli této mimořádné události uzavřeno. Dražůvky leží asi osm kilometrů západně od Kyjova, mají téměř 300 obyvatel.

pez, pan tn.cz / ČTK