Hledá ho policie

U Hořic zřejmě řádí lupič! Ženám hrozí násilím, krade i stovky

Napadení - 2
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Téma:

Na Jičínsku zřejmě řádí lupič, který pod pohrůžkou násilí mámí z lidí peníze. V sobotu policie zaznamenala dva takové případy. Po pachateli pátrají desítky policistů včetně psovodů, zatím bezvýsledně.

První případ zaznamenali policisté v sobotu krátce před 13. hodinou v menší obci nedaleko Hořic. "Od oznamovatelky jsme získali popis muže, který ji měl na veřejnosti oslovit a pod pohrůžkou násilí jí odcizit několik stokorun a z místa odejít," uvedl policejní mluvčí Jan Čížkovský.

 

Po muži i autě, kterým měl z místa odjet, začaly desítky policistů ve spolupráci s kriminalisty a psovody pátrat nejen v dané obci, ale i v rámci celého kraje a jeho okolí. Vyhodnocují také kamerové záznamy, zatím ale pachatele nedopadli.

 

Krátce před půl sedmou večer pak došlo k podobné loupeži přímo v Hořicích. "Zde měl muž přijít k poškozené a pod pohrůžkou násilí jí odcizit finanční částku v rámci stokorun. Poté z místa odešel," doplnil Čížkovský. I po tomto činu se rozběhlo rozsáhlé pátrání.

 

 

Jestli spolu oba případy souvisí, zatím policisté nemohou vyloučit ani potvrdit. Mluvčí zdůraznil, že žádnou z okradených žen pachatel nezranil ani nijak nenapadl. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z loupeže, za niž hrozí až deset let vězení.

epa TN.cz