Zřícená stěna

Tělo zavaleného muže se podařilo vysvobodit až po 12 hodinách

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 6.8. 2019 22:24
Téma:

Hasiči a policisté od úterního dopoledne zasahovali v Třebechovicích pod Orebem u Hradce Králové. Ve sklepě obytného domu se tu zřítila stěna. Člověk, který skončil pod troskami, zemřel. Jeho tělo se podařilo vysvobodit v noci.

K zemřelému muži, kterého v úterý zavalila zřícená stěna ve sklepě na Královéhradecku, se hasiči dostali až po dvanácti hodinách usilovné práce. Sklepní stěna se sesunula v domě v Hradecké ulici v Třebechovicích pod Orebem.

 

"Druhá zeď je nestabilní. Hasiči museli zásah dočasně přerušit. Na místo jede sací bagr a další stroj. Nemůžeme ohrozit bezpečnost hasičů," vysvětlila odpoledne Götzová.

 

Hasiči muže vytáhli kolem desáté hodiny v úterý večer. Při práci jim velmi pomohl speciální sací bagr, který nasával suť a zeminu. Takto odklidit asi čtyři metry krychlové materiálu.

 

 

 

V krátké době jde už o druhý podobný případ - jihomoravští hasiči od soboty až do pondělního večera ve Velkých Pavlovicích hledali ve studni zavaleného muže. Nakonec však už bohužel objevili jen jeho tělo.

TN.cz