znečištění

U Korsiky se srazily dvě lodě, do vody uniká neznámá látka!

Sražené lodě ve Středozemním moři
Zdroj: ČTK
Téma:

Francouzské úřady se snaží zabránit úniku neznámé látky poté, co se ve Středozemním moři severně od Korsiky srazily dvě lodě. Do akce se kromě francouzských lodí zapojily také italské. Při srážce nebyl nikdo zraněn, únik je ale alarmující.

Nedaleko Korsiky v neděli ráno havarovaly dvě lodě. Tuniská loď narazila do kyperského plavidla Virginia, které bylo zakotveno asi 30 kilometrů severně od ostrova, kolem půl osmé ráno. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

 

Loď Virginia nepřevážela zrovna žádný náklad. Kolize způsobila výrazné škody, v trupu lodi je několikametrová díra. Z lodí se navíc šíří skvrna, s jejím postupem bojují italské i francouzské lodě.

 

Zatím není přesně jasné, odkud látka uniká a o co jde, podle agentury Enex se ale s největší pravděpodobností jedná o naftu, která uniká z jedné z nádrží.


GALERIE: Sražené lodě ve Středozemním moři

1
/
5
Zdroj: ESA / Copernicus Sentinel Data
Únik paliva ve Středozemním moři

 

Únik se snaží zastavit celkem pět lodí, italská pobřežní stráž vyslala na pomoc také letadlo. V oblasti naštěstí panují klidné podmínky, skvrna se tak šíří pomalu.

 

 

Jak přesně k nehodě došlo, zatím není jasné, viditelnost byla dobrá a vlny nebyly příliš velké. Podle agentury AFP je možné, že tuniská loď jela příliš rychle ve srovnání se svojí schopností manévrovat a včas reagovat.

 

Na záběry z nehody se můžete podívat zde:

 

Související témata:
klma TN.cz