Ústecký kraj

U koupaliště v Žatci se střílelo. Policisté už mají podezřelého

Městské koupaliště Žatec
Zdroj: Město Žatec
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 15. 8. 2020
Téma:

Ústečtí policisté zadrželi muže, kterého podezřívají z páteční střelby u žateckého městského koupaliště. Případ vyšetřují jako výtržnost.

"Přijali jsme oznámení o střelbě v blízkosti koupaliště v Žatci. Podezřelého jsme zadrželi a v současné době to šetříme jako výtržnictví," řekla redakci TN.cz policejní mluvčí Šárka Poláčková.

 

Podrobnosti k případu policisté nesdělili. Kolik je muži podezřelému ze střelby u koupaliště let, z jaké zbraně střílel a po kom, tak není známo. Zřejmě se mohlo jednat o malorážku, čímž by podezřelý naplnil podstatu trestného činu.

 

 

Podle informací mluvčí krajské policie se při střelbě nikdo nezranil. Vyšetřování probíhá i nadále. V případě prokázání viny hrozí střelci za trestný čin výtržnictví i několik let za mřížemi.

 

Muž měl střílet nedaleko městského koupaliště v Žatci:

 

Nedávno se střílelo také v obci Nebílov na Plzeňsku. V tomto případě ale byli policisté shovívaví. Muž tam svou rodinu bránil před útokem psa a zbraň dle závěru vyšetřovatelů použil v rámci krajní nouze a tudíž legálně. Podrobnější informace najdete v tomto článku.

TN.cz