GALERIE OHEŇ VE SLADOVNĚ

Historický pivovar Konrad začal hořet. Při hašení se zranili dva hasiči!

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 29. 6. 2020
Téma:

Kvůli požáru pivovaru museli vyjet v pondělí do liberecké části Vratislavice hasiči. Při hašení se zranili dva hasiči, podle zástupce společnosti mohou jít škody do milionů korun. Oheň se podařilo zlikvidoval až před polednem.

Celkem deset hasičských jednotek zasahovalo od pondělního brzkého rána u požáru pivovaru Konrad ve Vratislavicích nad Nisou, městské části Liberce.


"Požárem byl zasažen vnitřek objektu a střešní konstrukce. Zásah je veden vnitřkem objektu pomocí tří útočných proudů a zároveň pomocí výškové techniky zvnějšku. Na místě události je asi 13 kusů požární techniky," uvedli hasiči kolem šesté ráno.

 

"Hasební práce na místě stále pokračují. Rozebíráme střechu objektu. Během zásahu došlo ke zranění dvou zasahujících hasičů," doplnili hasiči krátce po osmé ráno. O zdolání ohně informovali v 11:30:

 

"Výroba není ohrožená. Požár vypukl v krajní části pivovaru, kde byla sladovna s uloženými slady. Škoda bude v milionech," řekl pro TN.cz Pavel Regner, který má v pivovaru na starosti marketing a logistiku.

 


Pivovar byl založený v roce 1872. Pivo se rychle ujalo a pivovar vyvážel až do Vídně. Po problémech a přerušení výroby byl pivovar na konci 19. století druhý největší v českých zemích. V 90. letech zaměstnával téměř 400 lidí. Podruhé byl pivovar zavřený na dva roky mezi lety 1998 a 2000. Po obnovení výroby v roce 2000 se v pivovaru vaří pivo značky Konrad.

 

GALERIE: Požár pivovaru Konrad

1
/
5
Zdroj: HZS Libereckého kraje
Požár pivovaru - 5

 

Hasiči v Těšíně museli kvůli požáru benzínky evakuovat desítky lidí. Podívejte se na reportáž televize Nova:


 

TN.cz