Neštěstí na moři

U Libye havaroval člun s migranty! Pohřešuje se 117 lidí

Uprchlíci - ilustrační foto
Zdroj: TV Nova
Ilustrační foto
Téma:

V pátek havaroval u pobřeží Libye nafukovací člun se 120 migranty, kteří se snažili dostat do Evropy. Italskému námořnictvu se z moře podařilo zachránit dva Súdánce a jednoho občana Gambie, kteří byli převezeni na ostrov Lampedusa. Přeživší měli také záchranářům potvrdit, že cestovali s dalšími lidmi.

Italské námořnictvo v pátek zachránilo ze Středozemního moře tři migranty, kteří cestovali z Libye na nafukovacím člunu. Jednalo se o dva Súdánce a jednoho občana Gambie. Na člunu ale nebyli sami. Cestovalo s nimi ještě dalších 117 lidí, informoval The New York Times.

 

"Přeživší nám řekli, že na palubě bylo asi deset žen a jedna z nich byla těhotná," uvedl Flavio Di Giacomo, mluvčí Mezinárodní organizace pro migraci. "Byla tam také dvě batolata, jedno z nich bylo staré dva měsíce," dodal Giacomo.

 

 

Člun s migranty měl vyrazit ve čtvrtek z pobřežního města Castelverde v Libyi. Po deseti hodinách se do člunu začala dostávat voda a potápěl se. Italské námořnictvo zaznamenalo plavidlo, když se nacházelo 50 námořních mil od Libye a vyrazilo k němu. Bylo však pozdě. Člun už klesal.

 

Na místo vyrazil také vrtulník, který zachránil tři přeživší a převezl je do nemocnice na ostrově Lampedusa. Ti utrpěli šok a byli silně podchlazení. Po ostatních cestujících z člunu se stále pátrá.

reg TN.cz