Koronavirus

U Máchova jezera se nakazilo 116 vysokoškoláků. Covid-19 rozvezli dál

Máchovo jezero
Zdroj: Getty Images, Profimedia.cz
Téma:

Na seznamovacích kurzech u Máchova jezera se v září nakazilo 116 vysokoškolských studentů. Ti následně rozvezli Covid-19 po zbytku republiky. Pořádání kurzů je přitom proti doporučení hygieniků.

"Máchovo jezero na začátku září hostilo dva turnusy adaptačních kurzů. Každého z nich se zúčastnilo zhruba sedm stovek studentů z různých univerzit. Hygienické stanice kvůli tomu vytrasovaly už 116 nakažených, ve skutečnosti jich ale může být ještě víc,“ informuje iRozhlas.cz.

 

Kurzy povětšinou nepořádají samotné univerzity, ale především studentské spolky. Podle organizátorů, ale během kurzů všichni dodržovali přísná hygienická opatření. Počet nakažených toto tvrzení ale vyvrací.

 

 


Studenti čas povětšinou trávili u Máchova jezera nebo v nedalekých Doksech, kam se chodili bavit na známou diskotéku nebo do kempu Bílý kámen.

 

Problémem je také to, že se studenti mezi sebou stýkali i v rámci různých univerzit. Většina z nich poté odjela domů a rozšířila tak koronavirus mezi další lidi.

 

 

Seznamovacích kurzů se zúčastnili studenti Univerzity Pardubice, vysoké školy Ambis, Technické univerzity v Liberci, Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, Univerzity Karlovy, Českého učení technického a Vysoké školy ekonomické v Praze.

 

Česko se od začátku září potýká se zvyšujícím se počtem nakažených. Mnoho škol proto přešlo z příkazu hygieny na distanční výuku. Vysoké školy o distanční výuce rozhodují samostatně, třeba v Praze nebo Brně už studenti na přednášky prezenčně nemohou.

 

Odběrová místa zažívají v posledních dnech obrovský nápor. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz