Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Porost v plamenech

U Olomouce vzplál hektar lesa. Takto to vypadá v kouřovém pekle

Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Celkem šest jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů vyjelo v neděli k obci Dolany na Olomoucku k požáru hektaru zdejšího lesa. Požár hlásilo hned několik svědků, sloup kouře byl vidět i v několik kilometrů vzdáleném krajském městě.

"Oznámení o hustém kouři z lesa předalo na tísňovou linku hned několik oznamovatelů. To ostatně během jízdy k zásahu také potvrdily jednotky hasičů mířící k požáru, kouř byl pozorovatelný z velké dálky," potvrdil mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

 

Plameny zasáhly podle něj plochu přibližně jednoho hektaru, zásah komplikuje těžko přístupný svažitý terén. "Plameny pohltily část starých pařezů, nové výsadby a okolní hustě prorostlé hrabanky. Místo události si jednotky rozdělily na několik hasebních úseků ke kterým postupně dojíždějí cisterny s vodou. Voda se vozí kyvadlově z nedaleleké Jívové," doplnil Hošák.

 

V neděli po poledni bylo v lese u Dolan celkem šest hasičských jednotek - profesionálové z Olomouce a Šternberka a dobrovolníci z Dolan, Bohuňovic, Bělkovic-Lašťan a z Velké Bystřice.

 

 

"Požár je lokalizován, nicméně několik hodin zabere postupné dohašování, dohledávání skrytých ohnisek v kořenech a důkladné rozhrabávání včetně prolévání poměrně výrazným množstvím vody," vysvětlil před 14. hodinou Hošák.

 

Příčina požáru je zatím neznámá, oheň nicméně vypukl v místě, kam se turisté příliš často nevydávají. Škoda zatím vystoupala na částku 170 tisíc korun, zásah se obešel bez zranění.

 

113

GALERIE: Požár hektaru lesa u Dolan na Olomoucku

Zdroj: HZS Olomouckého kraje

U Dolan na Olomoucku hoří hektar lesa - 13

Hodnocení:

pez TN.cz