Nehoda

U Pardubic se převrátil kamion plný vodky. Asi kvůli mikrospánku

Téma:

Kamion s jedenácti tisíci litry vodky se dopoledne převrátil u Jaroslavi na Pardubicku. Úřady měly podezření na velký daňový únik, protože ani jedna láhev neměla kolek.

Nakonec se ale ukázalo, že řidič, kterého pravděpodobně zmohl mikrospánek, přes naši republiku jen projížděl a kolky tak na lahvích nemusely být.

 

Pokud průměrný Čech vypije dvanáct litrů čistého alkoholu ročně, pak by mu tahle zásoba vystačila na několik set let. Ti, kteří s vodkou dneska několik hodin pracovali, jí ale měli brzy plné zuby.

 

Podle dokumentů bylo v kamionu 11 tisíc litrů alkoholu, některé láhve ale dopadly neslavně. Kartóny byly v nákladním prostoru přeházené přes sebe, nedržely tvar a navíc hrozilo, že se muži při manipulaci pořežou. Brzy se ukázalo, že ani jedna láhev neměla kolek.

 

Celní správa jede tuhle zásilku prohlédnout, ale nakonec vyjde najevo, že je vše v pořádku. Řidič jel s nákladem ze Švédska do Slovinska, Českem jen projížděl, a tak kolky mít nemusí. Policistům řekl, že za volantem usnul.

 

 

Škrtl o mostek a na silnici udělal takovou barikádu, že by tudy neprošel ani chodec. Prorazil navíc nádrž a způsobil ekologickou havárii.

 

A tak zatímco u kabiny byly cítit pohonné hmoty, na konci soupravy pracovníci pro změnu inhalovali vodku. Cizinec kamion podle odborníků úplně odepsal.

 

Co bude s vodkou dál, úřady zatím nevědí, nicméně jeden malý spánek udělal škody za miliony korun.

pez, Petr Brzek TN.cz