ROZSÁHLÝ POŽÁR

U Prahy hořelo 30 hektarů pole! K požáru vyrazili hasiči i záchranáři

Roman Dolejský
Roman Dolejský
1.8. 2020 17:42
Téma:

S rozsáhlým požárem pole bojovali hasiči hned z několika stanic v neděli odpoledne na pomezí pražských Ďáblic a Čakovic. Na místo vyjeli i pražští záchranáři. Hořelo i v Dolních Chabrech.

O požáru pole u Řepné ulice informovali hasiči původně v neděli krátce po čtvrté. Tehdy oheň zabíral plochu asi 100 na 200 metrů.


Postupně se ale oheň rozrůstal a bylo potřeba pomoci dalších jednotek. "Na místo vyjely i tři jednotky dobrovolných hasičů. Síly a prostředky jsou na místě zatím dostačující," uvedli hasiči o několik minut později.

 

Další pohled na rozsáhlá požár pole:

 

 


Nakonec pole hasilo sedm hasičských jednotek včetně Vojenské jednotky letiště Kbely. "Požárem bylo spáleno pole o rozměru 300krát 1000 metrů a pro jednu osobu si velitel zásahu zavolal pražské záchranáře. Požár máme pod kontrolou, probíhají dohašovací práce," dodali hasiči o páté hodině večer.

 

 

"Muž ve věku 28 let utrpěl pouze drobné popáleniny na dolních končetinách, záchranářská posádka jej na místě ošetřila a po podepsání negativního reverzu jej ponechala na místě," uvedl záchranáři. Výše škody po požáru je asi 120 tisíc korun. Příčinou je zřejmě zavinění cizí osobou.

 

GALERIE: Požár u Prahy

1
/
4
Zdroj: HZS Praha
Požár pole u Prahy - 4

 

 

Nebyl to jediný požár, s nímž měli pražští hasiči v sobotu plné ruce práce. "V oblasti Dolních Chaber poblíž ulice Pod Zámečkem zasahujeme u dalšího požáru pole se středočeskými hasiči. Zde máme požár také pod kontrolou. Zasaženo bylo pět až sedm hektarů a uchráněno bylo 40 hektarů. Škoda byla vyčíslena na 250 tisíc korun. Probíhá dohašování místa," popsali hasiči. Podívejte se na video od hasičů:

 


S požárem bojovali i Moravskoslezští hasiči. V pátek u Ludgeřovic začaly hořel balíky sena a hnoje. Jen díky duchapřítomnosti traktoristy, který požár oboral, a rychlému zásahu hasičů se oheň nerozšířil na vedlejší pole s nesklizenou pšenicí a do přilehlého lesa. Na záběry ze zásahu se podívejte ve videu:


 

Související témata:
TN.cz