Záhada na Havlíčkobrodsku

U silnice ležel mrtvý 16letý chlapec! Policie hledá řidiče tohoto auta

Auto hledané policisty na Havlíčkobrodsku
Zdroj: Policie ČR
Auto hledané policisty z Havlíčkobrodska
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 30. 10. 2019
Téma:

U silnice na Havlíčkobrodsku ležel mrtvý 16letý chlapec. Lidé, kteří ho našli, přivolali záchranáře, mladíkovi už ale nebylo pomoci. Podle policistů ho zřejmě někdo srazil autem, jeho řidiče ale zatím nemají. Prosí proto o pomoc veřejnost.

Úmrtí 16letého chlapce vyšetřují kriminalisté od soboty 12. října. "Jeho tělo bez známek života našli náhodní kolemjedoucí kolem druhé hodiny ranní na okraji silnice II/345 mezi obcemi Sobíňov a Ždírec nad Doubravou," popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

Kolemjdoucí chlapci poskytli první pomoc, ta ale byla zbytečná. Přivolaný lékař už mohl pouze konstatovat jeho smrt. Vyšetřovatelé nařídili provedení soudní pitvy, aby zjistili přesnou příčinu mladíkova úmrtí. Podle policistů ho zřejmě srazilo projíždějící auto.

 

Řidiče, který chlapce mohl přejet, ale kriminalisté zatím nedopadli. Prověřují všechny kamerové záznamy, podle kterých už zjistili, že chlapec šel po silnici mezi Sobíňovem a Ždírcem v sobotu brzy ráno pěšky. Teď žádají svědky, kteří ho viděli, aby se přihlásili.

 

Policisté zároveň hledají dva řidiče. Jeden řídil světlé aut značky Renault Scénic s prosklenou střechou, které ve 2:05 jelo kruhovým objezdem u Nového Ranska. Druhý zase světlý kombík neznámé značky, který ve 2:09 projel čerpací stanici Benzina u Ždírce a pokračoval na Nové Ransko.

 

 

"Mohlo by se jednat o vozidlo tovární značky VW Passat B5 combi, VW Golf 3 combi, Škoda Octavia I combi, Audi A4 combi případně osobní vozidlo podobného typu," uvedla Čírtková.

 

Oba řidiči i další svědci se mají policistům ozvat na tísňové lince 158 nebo zavolat přímo kriminalistům, kteří případ prověřují, na telefonních číslech 974 271 326 nebo 974 271 320, případně na emailech pavel.vidner@pcr.cz nebo frantisek.steidl@pcr.cz.

TN.cz