Záhadné úmrtí

U silnice našli mrtvolu. Proč muž zemřel, se ani po měsíci neví

Téma:

Policie vyloučila, že by se muž, kterého lidé našli v polovině ledna v Kyšicích na Plzeňsku mrtvého, stal obětí násilného trestného činu. Stále však není jasné, proč zemřel. Na kompletní výsledky soudní pitvy kriminalisté ještě čekají.

Tělo mrtvého sedmadvacetiletého muže leželo v příkopu u silnice. Lidé, kteří ho našli brzy ráno 12. ledna, se domnívali, že se stal obětí nehody. Že ho někdo mohl srazit autem a ujet.
Koroner na těle nenašel viditelná zranění, která by naznačovala, že by zemřel po kolizi s autem. To teď potvrdily i dílčí výsledky soudní pitvy. Za své vzala i další vyšetřovací verze, podle které muže někdo zabil.

 

"Na základě předběžných výsledků nařízené soudní pitvy bylo v současné době v tomto případě zatím vyloučeno cizí zavinění. Dále čekáme na výsledky z oboru toxikologie," řekl TV Nova krajský policejní mluvčí Jan Koželuh.

 

Co přesně se tak mladému a jinak zdravému člověku mohlo stát, zatím kriminalisté nevědí. Naznačují ale, že mohl podlehnout následkům podchlazení. Podle meteorologů bylo v místech, kde muže našli, okolo -4 stupňů Celsia.

 

 

V podstatě jakákoliv nízká teplota pod bodem mrazu může podle lékařů ohrozit člověka na životě. "Zpomaluje se srdeční akce, dochází k mnoha poruchám a končí to fatálně," řekla TV Nova lékařka Dagmar Märzová.

 

Právě toxikologie, na jejíž výsledky policisté čekají, může potvrdit - zda muž požil alkohol. Což se mu mohlo stát osudné. Ve svém batohu měl navíc pivo.
 

vbo, František Nyklas TN.cz