video rakousko

Pes na sjezdovce roztrhal srnku, českou majitelku stíhají úřady

Téma:

U sjezdovky v rakouském lyžařském středisku minulý týden o víkendu napadl surovým způsobem volně pobíhající husky srnku. Zvíře ošklivě poranil. Majitelkou psa je šestadvacetiletá Češka. Video se okamžitě rozšířilo po sociálních sítíích, majitelka sklidila za svou nezodpovědnost kritiku.

Incident se stal o víkendu na sjezdovce v horském průsmyku Turracher Höhe v Rakousku. Majitelkou psa je šestadvacetiletá Češka. Žena nechala psa běžet na volno, bez dozoru a bez náhubku. Pes u lesíku u lyžařské sjezdovky surově napadl srnu.

 

Když se zraněná srna snažila utéct, nedařilo se jí vyběhnout na svah. Kopýtka jí podkluzovala, nakonec se celá zabořila do sněhu. Pes chvíli číhal, a když se pokousané zvíře pokoušelo dostat z místa pryč, znovu za ní vyběhl.

 

Svědci napadení okamžitě informovali zaměstnance lyžařského střediska, ten neváhal a přivolal policii. Majitelka huskyho nyní čeká na správní trest. Pokutu chtěla zaplatit okamžitě, uhradila prozatím jako jistinu 140 eur, což je v přepočtu 3,5 tisíce korun.

 

Video se okamžitě rozšířilo po sociálních médiích a vyvolalo velmi rozporuplné reakce. "Je nesnesitelné se na to dívat," pohoršuje se jeden z uživatelů sociálních sítí nad videem. "Nechápu také, proč ten dotyčný, který video pořídil, nezkusil zasáhnout a psa odehnat," doplňuje.

 


 

"Proč nemá majitelka toho psa na vodítku?" rozčiluje se další v komentářích. Podle svědků kolem místa napadení projíždělo bezpočet lyžařů, bez toho, aniž by se kdokoliv pokusil zasáhnout.

mj TN.cz