tragická nehoda

U Trutnova se srazily dva větroně. Jeden z pilotů na místě zemřel

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
13.8. 2019 19:06
Téma:

U Trutnova se odpoledne srazily dva větroně. Jeden z nich zvládl nouzově přistát, druhý spadl neznámo kam. Až s pomocí svědků a záchranářského vrtulníku dokázali najít trosky letounu, pilot však byl na místě mrtvý.

K tragické nehodě došlo krátce před 16. hodinou u Trutnova. Srazily se zde dva větroně, z nichž se jeden zřítil do kukuřičného pole.

 

Na místo vyrazily všechny složky integrovaného záchranného systému, letoun však nikde nemohly najít. Nakonec se to podařilo záchranářskému vrtulníku s pomocí svědků, kteří se snažili co nejpřesněji popsat, kde k pádu došlo.

 

 

V troskách našli i tělo pilota, který na místě zemřel. Mezitím se druhému větroni podařilo nouzově přistát a jeho pilot vyšel ze srážky bez zranění, uvedla mluvčí policie Ivana Ježková.

 

 

"Jednalo se o větroně, které se účastnily závodů. Na místo dorazili i experti z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod, kteří místo ohledávají. Vyšetřování zahájili i trutnovští policisté, pro které jsou stěžejní výpovědi svědků. Mezi nimi jsou i piloti dalších dvou větroňů, kteří událost viděli," vysvětlila mluvčí policie.

TN.cz