Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Trestná činnost?

U Trutnova zasahuje policie! Od Správy KRNAP chtěla dokumenty

Krkonošský národní park - cedule
Zdroj: Profimedia

Na Trutnovsku zasahuje policie, od Správy KRNAP si vyžádala dokumenty. ČTK to dnes řekl Pavel Hochmann z Krajského státního zastupitelství v Hradci Králové. Podle něj jde o dokumentaci závažné hospodářské trestné činnosti.

"V současné době probíhají domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor ohledně dokumentace zvlášť závažné hospodářské trestné činnosti. Mohu k tomu ještě říci, že nikdo nebyl zadržen, ani obviněn," řekl Hochmann.

 

Na Trutnovsku zasahují na několika místech kriminalisté z krajského policejního ředitelství v Hradci Králové. "Dnes na základě příkazu soudce proběhly domovní prohlídky a prohlídky nebytových prostor, a to jak u fyzických osob, tak v prostorách veřejné správy. Nebudeme uvádět nic konkrétního," řekl mluvčí krajské policie Jan Čížkovský.

 


Podle mluvčího Správy KRNAP Radka Drahného s policií správa úzce spolupracuje. "Správa parku není hlavní příčinou vyšetřování, jsme sekundárním prvkem ve vyšetřování a poskytujeme policii podklady. Policie si vyžádala nějaké dokumenty, které jsme jí poskytli. S policií spolupracujeme a poskytujeme jim maximální součinnost v záležitostech, které potřebují," řekl ČTK mluvčí správy parku Radek Drahný. Bližší informace k tomu nesdělil. 

ČTK nor TN.cz