Smrt u moře

Prokletý útes: Za pár dní pod ním našli 10 mrtvol. Zemřelo i dítě!

Beachy Head
Zdroj: Getty Images, Policie
Téma:

Nedaleko přímořského města Eastbourne v anglickém hrabství Východní Sussex jsou obyvatelé v šoku. Během 14 dnů se našlo kolem útesu Beachy Head 10 mrtvých těl. Policie případy úmrtí prošetřila a tvrdí, že vyloučila cizí zavinění.

Od 13. června do začátku tohoto týdne se policii podařilo najít kolem útesu hned několik těl. V prvním případě byli zavoláni strážnici ke třem mrtvým, jejichž těla byla už v pokročilém stádiu rozkladu.

 

Zjistilo se, že se jedná o 58letého muže z Londýna. Při prohledávání místa se podařilo objevit další dvě těla. Druhé patřilo ženě a třetí muži. 

 

To ještě strážníci netušili, co všechno je během několika týdnů čeká a jak často se k útesu budou vracet.

 

 

GALERIE: Beachy Head

1
/
4
Zdroj: Getty Images
Beachy Head - 1

 

O několik dní později, přesněji 18. června, se policie opět vrátila na místo činu a našla u Beachy Head tělo ženy a malého chlapce. Po důkladném prohledání a prošetření strážníci uvedli, že šlo o ženu jménem Cheryl, které bylo 42 let a jejího pětiletého postiženého syna, Lea Tompsetta.

 

Tělo chlapečka bylo nalezeno na kraji útesu, kdežto matku našli na pláži. 

 

 

 

Tím však otřesná úmrtí kolem oblíbeného výletního místa turistů nekončí. 19. června se našla další dvě těla - oba muži. Policie dle dostupných infromací prozradila, že spolu nemají nic společného. 

 

Jedním z nich byl údajně turista ze severní Evropy, který chtěl na nejznámějším a nejnavštěvovanějším místě Anglie spáchat sebevraždu. O tom svědčí i fakt, že měl u sebe pouze pas a jednosměrnou letenku z Norska. 

 

"V pondělí 25.června v 9:53 hodin dostala policie zprávu o osobě, která spadla z útesu Beachy Head, nedaleko Eastbourne," uvedla policie.

 

 

 

"Pobřežní hlídka byla zavolána k tělu muže, který byl ve věku čtyřiceti let. Následně se objevila další dvě těla ve stejné oblasti. Jedno po dvanácté hodině a druhé těsně po 14. hodině," uvedl zdroj anglickému deníku Daily Mirror

 

I přes velké množství mrtvých v krátké době se zřejmě ani v jednom případě nejedná o cizí zavinění a lidé nebyli navzájem propojeni ani se neznali, upřesňuje policie.

 

Místní obyvatelé si jsou nebezpečí vědomi a rozhodli se založit dobrovolnou skupinu, která pozorně hlídá právě tuto oblast. Od roku 2004  skupina Beach Head Chaplaincy Team řešila více než 5 500 incidentů.

mk TN.cz