Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

lidé v ohrožení

U Varšavy hledají šestimetrovou krajtu. Když bude hladová, zaútočí

Krajta v Polsku
Zdroj: facebook
Krajta může mít až šest metrů

Šestimetrová krajta děsí obyvatele polské Varšavy. Policie lidi vyzvala, aby se neprocházeli po okolí a nespali pod širým nebem. Vyhladovělý had by totiž mohl zaútočit.

Polská policie vyzvala občany v povodí řeky Visly nedaleko hlavního města Varšavy k maximální obezřetnosti. Důvodem je zatím neúspěšné pátrání po krajtě tygrovité, jejíž kůži našli během víkendu. S odkazem na zpravodajskou televizi TVN24 o tom informují tvnoviny.sk.

 

Odborníci upozornili, že vzhledem k tomu, že kůže byla zřejmě čerstvě svlečená, je krajta, jejíž délka se odhaduje na 5-6 metrů, hladová a zaútočí, jen co dobije energii. Aktuální teplé a slunečné počasí navíc hadovi přeje.

 

 

Organizace Animal Rescue Poland, která na webu zveřejnila i fotografie svlečené kůže, varovala občany, aby se neprocházeli venku a nespali pod širým nebem. Současně apelovala na jejich ostražitost.

 

 

Policie kontroluje všechny místní chovatele plazů, aby si ověřila, jestli krajta nepochází z jejich chovu. Nemohou vyloučit ani to, že ji někdo do země propašoval. Krajta tygrovitá patří mezi největší hady planety a běžně žije v jižní a jihovýchodní Asii.

mom TN.cz