nehoda u Lanškrouna

VIDEO: Rychlík plný lidí narazil do náklaďáku, sešrotoval ho!

Téma:

Vážná nehoda v pondělí odpoledne uzavřela hlavní železniční koridor mezi Prahou a Ostravou nedaleko města Lanškroun. Srazil se tu rychlík a nákladní automobil. Podle prvotních informací nikdo naštěstí nebyl zraněn.

"Provoz mezi stanicemi Rudoltice v Čechách a Krasíkov byl zastaven," informovaly na svém webu České dráhy. Úsek se nachází na hlavním železničním koridoru mezi Prahou a Ostravou. Omezení je plánované prozatímně do 18 hodin.

 

Příčinou tohoto omezení je srážka vlaku a nákladního automobilu, který uvázl na přejezdu v době, kdy na něj mohl vjet a nestihl se dostat pryč před spuštěním závor a příjezdem osobního vlaku.

 

 

Jak dlouho vůz na kolejích stál, není jasné. Podle policejní mluvčí Lenky Vilímkové ale při srážce zřejmě nikdo z desítek cestujících nebyl zraněn. Jak přesně se nehoda stala, nyní policie zjišťuje. "Alkohol byl u řidiče vyloučen dechovou zkouškou," dodala Vilímková.

 

"Provoz mezi stanicemi Rudoltice v Čechách a Krasíkov je veden po jedné ze dvou traťových kolejí, za místem omezení lze očekávat navýšení zpoždění od 5 - 15 minut," informují České dráhy.

 

Jednomu z cestujících se podařilo natočit z okna jedoucího vlaku hrozivé následky srážky. Za video děkujeme!

lud TN.cz