Špatné počasí

U Žamberka se srazilo 6 aut! Mlha a náledí komplikují dopravu

Téma:

Od rána sužují Pardubický a Královéhradecký kraj mlhy a náledí. Kvůli počasí jsou mnohé silnice v obou krajích sjízdné se zvýšenou opatrností. Dopravu komplikují nehody.

Na Orlickoústecku vyjely hasičské jednotky k hromadné nehodě. Okolo osmé ráno se u Žamberka srazilo šest aut, jedno z nich skončilo na střeše mimo silnici. Silnice je zledovatělá v celém úseku od Žamberka do Šumperka.


Na místě je i policie, která kyvadlově řídí dopravu. "Komplikace v dopravě potrvají nejméně do jedenácti hodin," sdělila policie na svém twitterovém účtu.

 

GALERIE: Nehody v Pardubickém kraji

1
/
8
Zdroj: HZS ČR
Dopravní nehody Pardubický a Královéhradecký kraj - 5


Jen o půl hodiny dříve havarovalo v mlze auto v Ostřešanech na Pardubicku. Vyjelo ze silnice a zadní částí skončilo v příkopu u cesty. Autem jely i dvě děti.

 

Na Svitavsku v obci Opatovec srazilo ráno auto chodkyni. Ženu si do péče převzali záchranáři a následně ji letecky převezli do brněnské nemocnice. Auto museli hasiči vytáhnout z příkopu, policie případ vyšetřuje.

 


V Královéhradeckém kraji se na Trutnovsku okolo deváté ráno čelně srazila dvě auta při předjíždění. Nehoda se stala u obce Výšinka. O něco později silnici zablokoval autobus, který uvízl při snaze se otočit. Od půl desáté dopoledne je trasa průjezdná jedním pruhem.


Podle předpovědi počasí se v obou krajích mají mlhy tvořit i večer a v následujících dnech. Noční teploty mohou klesnout až k -4 stupňům Celsia, hrozí tedy i mrznoucí mlhy.
 

rod TN.cz