statistiky v USA

Uber zveřejnil děsivá čísla. Řidiči znásilnili více než 200 zákazníků

Muž objednává taxi přes telefon - Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Tomáš Brych
Tomáš Brych
Publikováno 8. 12. 2019

Společnost Uber vyzvala své zákazníky, aby promluvili o svých špatných zkušenostech s řidiči této přepravní služby. Za poslední dva roky firma zaznamenala v USA téměř 6000 různých sexuálních útoků řidičů na zákazníky. Statistiku zveřejnila samotná firma.

Přepravní společnost Uber zaznamenala v lońském roce v USA 235 dokonaných znásilnění v průběhu jízdy. Rok předtím to bylo 229 případů. Podle televize NBC údaje zveřejnila sama společnost.

 

V 1560 případech lidé nahlásili, že se jich řidiči v průběhu jízdy dotýkali a v 376 případech došlo na nevyžádané líbání na ústa nebo jiné části těla. V letech 2017 a 2018 zaznamenal Uber celkově 5981 oznámení o různých formách sexuálního obtěžování.

 

"Sexuální násilí je ve veřejnosti víc rozšířené, než si většina lidí myslí," komentoval to šéf právního oddělení Uber Tony West. Společnost nasčítá denně čtyři miliony jízd. V tomto poměru je podle Westa počet sexuálních útoků relativně malý. I tak ale firma vyzvala své zákazníky, aby se nebáli obtěžování hlásit.

TN.cz