Ostuda pro Česko

Ubitého plameňáka si všimli i v zahraničí! Tohle grázlům vzkazují

Ubitý plameňák v Jihlavské zoo
Zdroj: TV Nova
Plameňáka v jihlavské zoo umlátili tři malí kluci
Téma:

Otřesného případu z jihlavské zoo si všimla i zahraniční média, a tak má Česko ostudu po celém světě. Malé děti se dostaly do výběhu plameňáků, jednoho ptáka umlátily a ukopaly, dalšího zranily. Nad nechutným chováním se pohoršily tisíce lidí.

"Plameňáka v české zoo brutálně zavraždili tři malí kluci," hlásá titulek u článku na portálu DailyMail. Otřesného útoku na vzácné ptáky si ale nevšimla jen britská média. Informovaly o něm i noviny a zpravodajské weby v Německu, Španělsku nebo Francii.

 

Zahraniční tisk zdůrazňuje především nízký věk chlapců, kteří v jihlavské zoo útočili. Tři výrostci, kterým bylo 5, 6 a 8 let, přelezli v pátek plot do zahrady a pronikli do výběhu plameňáků. Na zvířata házeli klacky a kameny, jednoho z nich ukopali. Dalšího ptáka vážně zranili.

 

Případ vyvolal na internetu bouřlivou reakci. Lidé nechápou, jak se mohly malé děti zachovat tak surově. "Z těch vyrostou sérioví vrazi!" píše pod článkem na britském portálu Bill. "Sadističtí malí parchanti! Dejte jim ochutnat vlastní medicíny," přisadil si muž z Melbourne. "Co jsem to právě četl? Svět je hrozné místo," povzdechl si zase uživatel z Dublinu.

 

 

Většina komentujících viní z tragédie rodiče, kteří podle nich chlapce špatně vychovali. Další se pozastavují nad tím, že odporný čin nikdo z návštěvníků nenahlásil. "Takže žádný dospělý nebo ošetřovatel nic neviděl? To je typické," rozčiluje se Peter.

 

Po útoku děti ze zoo utekly, ošetřovatelé je pronásledovali. Chlapce dopadli až přivolaní policisté, malí grázlové ale svého činu vůbec nelitovali. Plameňák, který zraněním podlehl, měl podle zoologů cenu 50 tisíc korun. Druhý pták se možná ze svého zranění nezotaví.


Podívejte se na reportáž TV Nova o útoku na plameňáky:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

KRUTÝ TYRAN: Muž hystericky křičel na svého psa! Ten pak udělal něco, kvůli čemu lidé majitele drsně odsuzují

Justin Bieber v průšvihu! Čelí obvinění z týrání zvířat!

epa TN.cz