Zklamaný Trump

Účást na mítínku Trumpa byla bídná. Koronavirus označil jako "kung-flu"

Vladimír Kouba
Vladimír Kouba
21.6. 2020 20:12
Téma:

První a netrpělivě očekávaný předvolební mítink Donalda Trumpa po čtvrt roce skončil s rozpaky. Zdaleka nedorazilo tolik lidí, kolik se očekávalo. Trump se obul do svých odpůrců. Hájil také boj své vlády s koronavirem, který označil za podvod. Dal mu novou přezdívku "kung flu" neboli "kung-chřipka".

Triumfální příchod a hned na úvod ostrá slova. "Týdny sleduji ty fake news a vše je negativní. Nechoďte, nepřicházejte, nic nedělejte," popsal prezident USA Donald Trump. "Jste válečníci, díky, tam venku jsou moc špatní lidé, kteří dělají špatné věci," postěžoval si.


Narážek se dočkal i Trumpův protikandidát, který teď nečekaně vede o 16 procentních bodů. " Za pět měsíců porazíme spícího Joea Bidena," prohlásil Trump.


Podle některých médií nebyla hala zaplněná ani z poloviny. Zóny kolem ní zůstaly prázdné. Zájem přitom projevil až milion lidí. Trump za tím vidí obavy z násilí. Média ale popisují fintu, kdy si tisíce Trumpových odpůrců rezervovali hned několik lístků, ale nedorazili.

 


Trump mluvil celkem dvě hodiny. "Náš neuvěřitelný úspěch v rekonstrukci Ameriky je v takovém kontrastu s destrukcí a násilím radikální levice. Jsou to kriminálníci." Odpůrci dorazili, žádné násilí se ale nekonalo.


Prezident Spojených států se vrátil do Washingtonu až v noci. Působil unaveně, přes velká očekávání to nebyl jeho den. Už před tím soud totiž rozhodl, že bývalý poradce John Bolton může vydat svoji kritickou knihu, čemuž se Trump snažil zabránit.

Související témata:
sik TN.cz