Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 2. 2. 2019
Kreativní bydlení

Domek na kolech z Česka zaujal i ve světě. Lidi nadchne cena

Magenta Tiny House
Zdroj: Pin-Up Houses

Pořídit si malé bydlení, ve kterém by mohl člověk cestovat, už není nemožné. Jedno z takových navrhl architekt z Česka Joshua Woodsman. Jeho dům na kolečkách si mohou lidé postavit podle návodu i sami. Uvnitř se nachází pohovka, kuchyň, toaleta i kamna.

Architekt Joshua Woodsman, pravým jménem Vojtěch Valda, vytvořil dům, který lidé mohou mít jako přívěs a cestovat s ním, kamkoliv se jim zachce. Dům se jmenuje Magenta Tiny House a vejde se do něho nejen pohovka, ale také malá kuchyně, kamna, chemický záchod nebo nádrž na vodu. Zprávu o laciném domku na kolech zveřejnila řada světových médií. Psali o něm magazíny Living, Designboom, Inhabitat, Stuff nebo Tportal.

 

Woodsman na projektu domu pracoval dva roky. Jeho cílem je být šetrný k životnímu prostředí, možnost pohybovat se po celém světě a zjednodušit čas strávený konstrukcí domu, uvedl Dailymail.

 

 

Architekt také založil společnost Pin-Up Houses, ve které nabízí i další své projekty. Dům by mohl být ideálním řešením pro všechny. "Protože je to neobvyklé a provokativní, kontrastuje s minimalistickým stylem současné moderní architektury s čistými interiéry bez domácích spotřebičů, které má většinou každý,“ uvedl Woodsman pro Dailymail.

 

17

GALERIE: Z přívěsu je originální dům

Zdroj: Pin-Up Houses

Magenta Tiny House

Hodnocení:

 

Lidé si mohou dům postavit pomocí návodu, který stojí 79 dolarů (1802 korun). Náklady na materiály se pohybují kolem 2100 dolarů (přes 47 tisíc korun).

reg TN.cz
Reklama